Наукові конференції України, VI МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ» 2016 Р.

Розмір шрифту: 
Інститут незалежного директора в Україні: шанси на успіх
І.Ю. Булайчук

Остання редакція: 2017-06-18

Тези доповіді


Актуальність теми дослідження обумовлена прийняттям Верховною Радою України 7 квітня 2015 р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів», яким з 1 травня 2016 року в Закон України «Про акціонерні товариства» (далі – Закон) вносяться зміни в частині впровадження інституту незалежного директора.

Відповідно до п. 10-1 ч. 1 ст. 2 Закону незалежний директор – фізична особа, обрана членом наглядової ради товариства, яка: 1) не є і не була протягом попередніх п’яти років афілійованою особою акціонерів та/або товариства або його дочірнього підприємства та/або посадовою особою цього товариства або його дочірнього підприємства; 2) не одержує і не одержувала в минулому істотну додаткову винагороду від товариства або його дочірнього підприємства, крім плати, отриманої як незалежний директор; 3) не має і не мала протягом минулого року істотних ділових відносин з товариством або його дочірнім підприємством; 4) не є і не була протягом попередніх трьох років працівником існуючого або колишнього незалежного аудитора товариства або дочірнього підприємства товариства; 5) не є і не була головою або членом виконавчого органу іншого товариства, яке є афілійованим до цього товариства; 6) не є близьким членом родини виконавчого чи управляючого директора або осіб у ситуаціях, зазначених у цьому пункті.


Full Text: PDF