Наукові конференції України, VII Міжнародна конференція «Правове регулювання суспільних відносин в умовах демократизації Української держави» 2017 р.

Розмір шрифту: 
Їдеї європейської реформації та їх відображення у правовому полі України
О. Л. Львова

Остання редакція: 2017-06-01

Тези доповіді


Реформація 1517 року стала найважливішим переломним моментом у розвитку європейської цивілізації, який суттєво вплинув на усю подальшу історію та продовжує впливати в наші дні. Зокрема, з метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток різноманітних сфер життя держави, вияву поваги до їх ролі в українській історії та становленні незалежної держави, Президент України Петро Порошенко 26 серпня 2016 року підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

Хто ці видатні особистості, які ризикуючи власним життям, викривали зловживання могутньої церковної влади, яка на той час була наділена найвищим авторитетом у державі, сміливо говорили про межі влади духовної і світської, про характер правителя, заявляли правду про істинну сутність людини, її права тощо, чим реформували увесь хід історії європейської цивілізації? Які їх гасла стали частиною законодавства багатьох розвинутих країн?


Full Text: PDF