Наукові конференції України, VII Міжнародна конференція «Правове регулювання суспільних відносин в умовах демократизації Української держави» 2017 р.

Розмір шрифту: 
До питання економічного утиску України як компоненту гібридної війни
І.В. Абрамович

Остання редакція: 2017-06-01

Тези доповіді


Багато питань політики та історії мають відповіді саме в економіці, адже людська вигода – це одна з причин більшості дій. На жаль, так склалось історично, що деякі діяння держав призводять до внутрішніх та зовнішніх конфліктів, які в найгіршому випадку приводять нас до всім відомого терміну «війна». В наш час широкого застосування набуває термін «гібридна війна». І для України дане питання є як ніколи актуальним, адже точкою відліку для формування гібридного світоустрою стала агресія Росії проти України. Виходячи з цього не менш важливими є економічні передумови гібридної війни, які проявлялись у формі економічного утиску України з боку Росії.

Поняття гібридної війни виявилося теоретично й практично найбільш придатним для визначення специфіки дій Російської Федерації, яка, поєднуючи мілітарні, дипломатичні, інформаційні, економічні засоби, не гребуючи ядерним шантажем, послідовно намагається досягти в Україні та в інших точках світу власних , не дуже зрозумілих міжнародній спільноті політичних цілей.[1]


Full Text: PDF