Наукові конференції України, VII Міжнародна конференція «Правове регулювання суспільних відносин в умовах демократизації Української держави» 2017 р.

Розмір шрифту: 
Зміни в корпоративному законодавстві. чого чекати?
І.Н. Звягіна

Остання редакція: 2017-06-03

Тези доповіді


Корпоративна реформа в Україні триває. За останні кілька років корпоративне законодавство значно змінилось, і варто чекати ще більших змін. У даній статті ми проаналізуємо найбільш значущі правові механізми, які були нещодавно впроваджені в українське законодавство, і завдяки яким Україна підніметься на декілька сходинок у міжнародному рейтингу Doing Business. Вже зараз українським компаніям та іноземним інвесторам набагато легше створювати новий бізнес та його вести, що значно підвищує привабливість українських компаній для внутрішніх і зовнішніх інвесторів.

23 березня 2017 року в цілому був прийнятий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів» (№4470) [1]. Законопроект спрямований на значне підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах та товариствах з обмеженою відповідальністю через запровадження механізму корпоративних договорів, який дозволятиме акціонерам (учасникам) домовитися між собою на предмет спільного управління компанією та порядку реалізації їхніх прав та обов’язків. Корпоративний договір – домовленість між акціонерами (учасниками) товариства, в якому визначається, яким чином такі акціонери (учасники): управляють спільним бізнесом та компанією, які додаткові права та привілеї має той чи інший учасник (акціонер), або ж які обмеження застосовуються до них, яким чином та на яких умовах дозволяється здійснювати придбання та/або відчуження акцій (часток), низка інших комерційних питань, які сторони вважають істотними для себе. Простіше кажучи, корпоративний договір – це внутрішня конституція для акціонерів (учасників) компанії.


Full Text: PDF